English|فارسي      امروز: يکشنبه ١٣ اسفند ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی مدیریت سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی

امضای تفاهم نامه احداث مرکز همودیالیز خیرین مهاباد

مراسم امضای تفاهم نامه پروژه خیرساز مرکز همودیالیز خیرین مهاباد با حضور شورای خیرین سلامت این شهرستان در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی روز چهارشنبه 10 آبان ماه 1402 تشکیل شد

 


 این جلسه با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ،معاون امور درمان دانشگاه ،اعضای شورای خیرین سلامت شهرستان مهاباد ،نائب رئیس مجمع خیرین سلامت استان ،مدیر بازرسی و سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه ،مدیر روابط عمومی دانشگاه ،رئیس اداره درمان ،ریاست مرکز آموزشی درمانی آیت الله طالقانی ،مدیر شبکه بهداشت و درمان و ریاست بیمارستان امام خمینی (ره)شهرستان مهاباد روز چهارشنبه 10 آبان ماه 1402 برگزار شد ،

در ابتدا عبدالخالق حسن زاده رئیس شورای خیرین سلامت شهرستان مهاباد ضمن اشاره به فعالیت گسترده خیرین این شهرستان در امور خیریه تصریح کرد :شهرستان مهاباد نسبت به  جمعیت بعنوان دومین شهر فعال نیکوکاری و قطب خیرین شناخته می شود . وی همچنین ضمن بزرگداشت یاد و نام خیرین شاخص شهر که به دیار باقی شتافتندافزود: به همت والای خیرین سلامت شهرستان مهاباد و دفتر فنی و مدیریت توسعه و منابع فیزیکی و امور عمرانی دانشگاه نقشه های پروژه مرکز همودیالیز خیرین مهاباد تهیه و تایید شده و این مرکز خیرساز پس از احداث به نام خیرنیکوکار زنده یاد حاج حسن کریمی واحد نامگذاری خواهد شد . 

 


 

سپس دکتر محمد امین ولی‌زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در آئین انعقاد تفاهم‌نامه پروژه خیّر ساز مرکز همودیالیز شهرستان مهاباد اظهارداشت: اهمیت کار خیر به ویژه در امر سلامت موضوعی غیرقابل انکار است و خیرین سلامت که همواره یاری‌رسان بخش بهداشت و درمان استان بوده‌اند، از ارکان مهم و حمایتی سلامت هستند.

 


وی، افزود: اگر خیرین و سازمان‌های مردم نهاد کمک حال دولت نباشند رسیدن به توسعه با ثبات در این حوزه، کار سختی خواهد بود،در کشورما نیز کارهای مهمی صورت گرفته و مردم همواره در امور خیر پیشتاز بوده اند، بطوری که حدود ۲۵۰۰ سمن در وزارت بهداشت ثبت شده و در آذربایجان‌غربی نیز افزایش ۲ تا ۳ برابری در این حوزه داریم و پروژه های زیادی در استان توسط خیرین کار شده یا مورد بهره برداری قرار گرفته و در حال حاضر نیز در حال کار است.

وی خاطرنشان کرد: خیرین سلامت زمینه خوبی را برای فعالیت خیرین فراهم کرده اند و شهرستان مهاباد هم در کارهای خیر همواره پیشتاز بوده و مردم نیکوکار این شهر زبانزد هستند .

دکتر ولی‌زاد با اشاره به اینکه ۲۵ تا ۳۰ پروژه اورژانس و بهداشتی در استان توسط خیرین ساخته شده و مهمترین آنها پروژه خیرساز مرکز دیالیز بیمارستان آیت الله طالقانی است، گفت: در استان بیش از ۱۶۰۰ بیمار دیالیزی با ظرفیت ۴۰۰ تخت دیالیز داریم که از نظر شاخص میانگین کشوری در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

وی افزود: شهرهای مختلف استان دارای پروژه های خیرساز هستند و امروز در شهرستان مهاباد با ۵۲ تخت مرکز خیرساز دیالیز امروز فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

دکتر محمد امین ولی‌زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در آئین انعقاد تفاهم‌نامه پروژه خیّر ساز مرکز همودیالیز شهرستان مهاباد که صبح چهارشنبه 10 آبان ماه با حضور اعضای شورای خیرین سلامت این شهرستان برگزار گردید اظهارداشت: اهمیت کار خیر به ویژه در امر سلامت موضوعی غیرقابل انکار است و خیرین سلامت که همواره یاری‌رسان بخش بهداشت و درمان استان بوده‌اند، از ارکان مهم و حمایتی سلامت هستندو اگر خیرین و سازمان‌های مردم نهاد کمک حال دولت نباشند رسیدن به توسعه با ثبات در این حوزه، کار سختی خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ابراز کرد: در کشورما نیز کارهای مهمی صورت گرفته و مردم همواره در امور خیر پیشتاز بوده اند، بطوری که حدود ۲۵۰۰ سمن در وزارت بهداشت ثبت شده و در آذربایجان‌غربی نیز افزایش ۲ تا ۳ برابری در این حوزه داریم و پروژه های زیادی در استان توسط خیرین کار شده یا مورد بهره برداری قرار گرفته و در حال حاضر نیز در حال کار است.

وی بیان کرد: خیرین سلامت زمینه خوبی را برای فعالیت خیرین فراهم کرده اند و شهرستان مهاباد هم در کارهای خیر همواره پیشتاز بوده و مردم نیکوکار این شهر زبانزد هستند .

دکتر ولی‌زاد با اشاره به اینکه ۲۵ تا ۳۰ پروژه اورژانس و بهداشتی در استان توسط خیرین ساخته شده و مهمترین آنها پروژه خیرساز مرکز دیالیز بیمارستان آیت الله طالقانی است، گفت: در استان بیش از ۱۶۰۰ بیمار دیالیزی با ظرفیت ۴۰۰ تخت دیالیز داریم که از نظر شاخص میانگین کشوری در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

وی افزود: شهرهای مختلف استان دارای پروژه های خیرساز هستند و امروز در شهرستان مهاباد با ۵۲ تخت مرکز خیرساز دیالیز امروز فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در کنار بخش دولتی گفت: بخش خصوصی نیز در کنار خیرین و دولت کمک حال بخش سلامت و بهداشت استان هستند و امید است با این همکاری و هم‌افزایی استان ما جزو استانهای شاخص قرار گیرد و به امید روزی که با پیشگیری از بیماریهایی که منجر به نارسایی کلیه و انجام دیالیز می شوند ، شاهد کاهش تعداد بیماران نیازمند به دیالیز شویم .

وی تاکید کرد: خیرین علاوه بر عرصه بهداشت درمان در آموزش هم درخششی مطلوب داشته چنانکه در شهرستان نقده یکی از خیرین در متراژ ۲ هزار مترمربع اقدام به ساخت فضای آموزشی دانشکده پرستاری می کند.

 


در ادامه دکتر ناصر مسعودی معاون درمان دانشگاه در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت سرمایه گزاری برای توسعه مراکز بهداشتی و درمانی تصریح کرد: مشارکت ارزشمند خیرین سلامت در احداث و تجهیز پروژه های درمانی در کنار دانشگاه دارای اجر و پاداش معنوی بسیار است چرا که احداث مراکز درمانی مجهز برپایه استاندارهای بالای پزشکی بوِیژه در مراکز همودیالیز باعث مرتفع شدن بخش عمده ای از مشکلات بیماران و خانواده هایشان می گردد .

وی افزود : امیدواریم با همت والای شورای خیرین سلامت شهرستان مهاباد شاهد رفع مشکلات بیماران کلیوی در این شهرستان و شهرستانهای تابعه و همچنین رفع مشکلات بیماران دیالیزی باشیم.

 


سپس دکتر مهران میرزائی مدیر سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه در این مراسم ضمن ارائه گزارش از اقدامات  ارزشمند خیریه خیرین سلامت در سطح استان بر تداوم نهضت دیالیز سازی جهت برطف نمودن مشکلات بیماران دیالیزی تاکید نمود و افزود : احداث پروژه های درمانی توسط خیرین نشان دهنده توسعه بستر مشارکت های اجتماعی در عرصه سلامت است و امیدواریم با احداث مرکز همودیالیز خیرین مهاباد این بستر گسترده تر شود .

 


اهدای لوح اعضای هیات مدیره شورای خیرین مهاباد و امضای تفاهم‌نامه احداث پروژه خیّر ساز مرکز همودیالیز این شهرستان پایان بخش این مراسم بود .


١١:٣١ - 1402/08/13    /    شماره : ٥٧٥٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٦خروج