English|فارسي      امروز: دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی سازمان های مردم نهاد ، خیرین سلامت و دبیرخانه سیاستگذاری سلامت دانشگاه

برگزاری نشست ملی توانمندسازی کارشناسان خیرین و سمن های سلامت

 

با حضور نمایندگان خیرین و سمن های آذربایجان غربی هشتمین همایش کشوری سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت 5 و 6 آذر ماه 1398 با عنوان نشست ملی توانمند سازی مدیران و کارشناسان سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه و دانشکده های علوم پزشکی کشور در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد


در ابتدای این مراسم که نمایندگانی از دانشگاهها و دانشکده های سراسر کشور و صادق حاجی حمزه لو بعنوان کارشناس خیرین و خانم نجمه السادات محمدی بعنوان کارشناس سازمان های مردم نهاد آذربایجان غربی حضور داشتند ،  دکتر مصطفی جمالی مدیر کل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت با تقدیر از تلاش همکاران در این عرصه ، از بررسی راهکارهای جذب مشارکت خیرین در حوزه سلامت و تبادل تجربیات سازمان های مردم نهاد در خصوص زلزله کرمانشاه و سیل فروردین ماه امسال توضیح داد.


دکتر جمالی در نشست ملی توانمند سازی مدیران و کارشناسان سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه و دانشکده های علوم پزشکی کشور که در ستاد وزارت بهداشت برگزارگردید با بیان این مطلب ، هدف از برگزاری این نشست را ارائه نقطه نظرات کارشناسان در حوزه کاری و طرح مشکلات و چالش های آنان عنوان کرد.
وی با بیان گزارشی از تغییر و تحولات ساختاری سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت افزود: در راستای رفع این مشکلات نهایت تلاش خود را می کنیم.
وی در ادامه گفت: در این نشست مباحث آموزشی درخصوص نحوه جذب خیرین و توسعه سازمان های مردم نهاد مطرح و همچنین تجاربی درخصوص حضور و نقش سازمان های مردم نهاد در زلزله کرمانشاه و سیل فروردین ماه شد که خوشبختانه تجارب بسیار مفید و مثمر ثمری می باشد.
در ادامه این همایش در روز اول مباحث خیرین ، موسسات خیریه سلامت گروههای داوطلبانه و جهادی سلامت مورد بحث و بررسی قرارگرفته و کار تحقیقی و تخصصی انجام شده در قالب یک پژوهش در ااین خصوص ارائه گردید.


همچنین در روز دوم همایش و کارگاه مباحث سازمان های مردم نهاد سلامت و چگونگی مشارکت سازمان های مردم نهاد و خیریه و حوزه مشارکت دانشگاه ها دربروز بحران ها با حضور نمایندگان ستاد بحران سمن ها که در مناطق آسیب دیده حضور داشته و تجربیات ارزشمندی ارائه نمودند تداوم پیدا کرد و کارگاه با پرسش و پاسخ کارشناسان به اتمام رسید.
گفتنی است در این کارگاه مدیرکل سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت در سخنانش از اقدامات موفق دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در این حوزه به نیکی یادکرده و تقدیر نمود.


 

 

 

 

 


٠٨:٠٨ - 1398/09/11    /    شماره : ٢٧٥٩٥    /    تعداد نمایش : ٧خروج