English|فارسي      امروز: دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی سازمان های مردم نهاد ، خیرین سلامت و دبیرخانه سیاستگذاری سلامت دانشگاه

ارائه خدمات رایگان به 300 نفر از دانش آموزان کم برخوردار مهاباد

 کلینیک سیار دندانپزشکی به مدت 8 روز و همزمان با هفته بسیج به300 نفر ازدانش آموزان مقطع ششم ابتدایی در شهرستان مهاباد خدمات رایگان ارائه کرد.

دکتر بهزاد مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: کلینیک سیار دندانپزشکی در راستای مراقبت های دهان و دندان و با اولویت مراقبت دانش آموزان پایه ششم به مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر مهاباد اعزام گردید.

وی افزود: این کلینیک در قالب یک دستگاه یونیت مجهز به تمامی امکانات دندانپزشکی در نوبت صبح همه خدماتی که در مراکز خدمات جامع سلامت قابل انجام است را ارائه می‌کند و این خدمات برای جامعه هدف که شامل دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی می باشد رایگان است.

دکتر بهزاد افزود:خدمات دندانپزشکی قابل ارائه در کلینیک سیار شامل ترمیم آمالگام ،ترمیم کامپوزیت و پرکردن دندان، جرم گیری، فیشور سیلانتو سایر خدماتی که برحسب شرایط و نیاز بیمار ضروری است ،می باشد.

وی خاطرنشان ساخت:این کلینیک در طول 8 روز به 300 نفر از دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی ساکن در مناطق محروم و کم برخوردار روستاها و شهرستان خدمات دندان پزشکی  رایگان ارائه کرد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت:برای300 نفر دانش آموز خدماتی شامل 285 خدمت ترمیم آمالگام،172 مورد ترمیم کامپوزیت و 90 خدمت فیشور سیلانت در طول 8 روز ارائه شده است.

 

 


١٢:٤٠ - 1398/09/10    /    شماره : ٢٧٥٧٤    /    تعداد نمایش : ٤خروج