English|فارسي      امروز: شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت امور اجتماعی دانشگاه

نشست معاونان و مدیران اجتماعی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشوردر دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

 مدیر امور اجتماعی دانشگاه در نشست معاونان و مدیران امور اجتماعی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشوراقدامات حوزه اجتماعی را تشریح کرد

در این نشست که در مهرماه 1397 به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار و اقدامات کلان اجتماعی شدن سلامت دانشگاهها مورد بررسی قرار گرفت ، دکتر سید محمد‌هادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت به برخی از دستاوردهای حوزه اجتماعی در وزارت بهداشت اشاره کرده و گفت: دولت به سمت بزرگ‌تر شدن است و این روند صحیح نیست و بایستی تلاش کنیم که مردم خود در زمینه سلامت نقش ایفا کنند.


دکتر ایازی در ادامه به اهم ماموریت‌های معاونت اجتماعی اشاره کرد و با تبیین چارت سازمانی معاونت اجتماعی برخی از فعالیت‌های هر کدام را برشمرد. همچنین به با پرداختن به فعالیتهای دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی؛ به تفاهم‌نامه‌های معاونت اجتماعی با دستگاه‌های مختلف اشاره کرده و برگزاری مجمع ملی سلامت را از دستاوردهای معاونت اجتماعی دانست.

وی در ادامه لزوم توجه به آسیب های اجتماعی را یادآور شد و برنامه های آتی معاونت را برای کاهش و پیشگیری از این آسیب  ها تشریح کرد.


معاون اجتماعی وزیر بهداشت، با اشاره به فعالیت‌های موسسه آوای هنر سلامت، از برگزاری جشنواره فیلم و شعر سلامت و ساخت سریال پریا و….، به‌عنوان دستاوردهای این نهاد نام برد.همچنین به ارتباط با ارباب فرهنگ و هنر پرداخت و برخی مصادیق آن را برشمرد.

وی از توسعه کانون‌های سلامت به‌عنوان برنامه محوری وزارت بهداشت نام برد و گفت: تلاش داریم که در آینده دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال‌تر شوند.

دکتر ایازی در ادامه به برنامه‌های آتی معاونت اجتماعی اشاره کرد و همچنین مهم‌ترین دستاوردهای ادارات کل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین و موسسات خیریه را برشمرد.

وی در ادامه با پرداختن به برنامه‌های آینده این ادارات کل و با اشاره به مراحل پیوستن اداره مددکاری اجتماعی به معاونت اجتماعی به برنامه‌های این حوزه اشاره کرد.

دکتر ایازی در پایان به حوزه اطلاع‌رسانی در معاونت اجتماعی اشاره کرد.


در ادامه این نشست پنل‌های تخصصی، با حضور مدیران کل معاونت اجتماعی و دانشگاه‌های موفق برگزار شده و در چند حوزه از اقدامات معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تقدیر بعمل آمده و دکتر مهران میرزائی مدیر امور اجتماعی اقدامات و عملکرد حوزه اجتماعی دانشگاه را تشریح کرد


 


١٢:٥٩ - 1397/07/19    /    شماره : ٢٠٩١٢    /    تعداد نمایش : ٢٢خروج