English|فارسي      امروز: شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی معاونت امور اجتماعی

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ماکو

در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان مسایل و مشکلات بهداشتی اولویت دار منطقه  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این کارگروه که با حضور معاونت فرمانداری ، دادستان ، سرپرستان شبکه و مرکز بهداشت ماکو و کارشناسان بهداشت محیط و کلیه اعضاء کارگروه در مورخه بیست و یکم خرداد ماه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید، در خصوص مهمترین مشکلات بهداشتی موجود در شهرستان بحث و تبادل نظر گردید و تصمیمات لازم جهت مرتفع نمودن این معضلات برطرف گردید .

دکتر میثمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان و دبیر کارگروه ضمن بیان مصوبات جلسه قبلی ،  گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای مصوبات قبلی از قبیل دفع غیر بهداشتی فاضلابهای شهر و آپارتمانهای مسکن مهر ، وضعیت غیر بهداشتی کارواشهای سطح شهر ماکو – بازرگان – کشمش تپه ، موضوع بوفه مدارس ، سرویسهای بهداشتی در سطح شهر و تعداد بازدیدها وسایر مسائل مربوطه ارائه داد و گفت: تعداد کل سرویسهای بهداشتی در سطح شهر 25 مورد می باشد که بر اساس بازدیدهای انجام گرفته از این تعداد 8 مورد بهداشتی و 4 مورد تعطیلی و 15 مورد غیر بهداشتی بود و همچنین با وجود 56 مدرسه در سطح شهر و 105 مدرسه روستایی با توجه به بازدیدها 10 مدرسه دارای بوفه و کاملاً بهداشتی بود و در 28 مدرسه در موادغذایی خشک و بسته بندی شده عرضه می گردید.

دکتر میثمی در ادامه تعداد کارواشهای ماکو و بازرگان را 27 مورد ذکر کرد و گفت : بر طبق بازدیدهای انجام گرفته 96درصد این بازدیدها از نظر بهداشتی وضعیت نامناسبی ندارد و باید رسیدگی شود .

اجرا و تسریع پروژه  شبکه فاضلابهای شهر مشکل بهداشتی بعدی مطرح شده در این جلسه بود که بسیار مورد تأکید از سوی سرپرست شبکه قرار گرفت .

دکتر صمدی سرپرست مرکز بهداشت نیز ضمن تقدیر از فرماندهی و نیروهای انتظامی شهرستان که در جمع آوری فرشندگان مواد غذایی حساس، نظیر کبابی ها و جگرکی ها در حوزه تحت پوشش که تهدید کننده جدی سلامت شهروندان می باشد ، در خصوص بحرانهای بهداشتی شهر و بیماریهای منتقله از آب و غذا بیاناتی ایراد نمود و خواستار همکاری و هماهنگی ارگانهای ذیربط به منظور حصول نتیجه مطلوب گردید .

در ادامه جلسه محمدزاده معاون سیاسی – اجتماعی فرماندار و رئیس کارگروه اظهار داشت : ما در مقابل خداوند و وجدانمان جوابگو هستیم و باید به سلامت اهمیت بیشتری بدهیم و با عزم جدی بر حل مشکلات و معضلات بهداشتی تلاش نمائیم و در ادامه خواستار تسریع در رفع مشکلات مطرح گردیده شد.

در پایان ضمن بحث و بررسی در خصوص تک تک موارد بیان شده ، تصمیمات لازم جهت اجرا توسط مسئولین مربوطه اخذ گردید.


١٥:٠٦ - 1397/03/23    /    شماره : ١٩٣٩١    /    تعداد نمایش : ٥٤خروج