English|فارسي      امروز: چهارشنبه ١٧ خرداد ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی مدیریت سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی

حضور پویای غرفه مدیریت سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه در نمایشگاه هفته سلامت در ارومیه

 

در سومین روز از هفته سلامت مدیریت سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه با برپایی غرفه در نمایشگاه ویژه هفته سلامت و با حضور هیات رئیسه دانشگاه، مدیران و روسای دانشکده ها، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه، اساتید، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ،مسئول بسیج جامعه پزشکی استان ومدیر سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی  در  ۱۱ اردیبهشت  1402در دبستان ۲۲ بهمن ارومیه حضور یافت.

 

در ابتدای این مراسم دکتر احسان ریخته گر معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار داشت: با توجه به اهتمام دولت برای اجرای طرح پزشک خانواده در کشور ،شعار امسال سلامت برای همه با پزشک خانواده نام گذاری شده است .


 

در ادامه حجت الاسلام طاهری رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: توفیقات به دست آمده درکشور قابل مقایسه با گذشته نیست

 


وی اظهار داشت: در قرآن کریم خداوند متعال به پیامبر گرامی اسلام(ص) فرموده مسلمان ها در ضعیفترین موقعیت ممکن بودند و لطف خداوند به پیامبر گرامی اسلام باعث شد تا مسلمان ها به اوج عزت، پیروزی و اقتدار دست یابند واین مساله در تاریخ خود کشور ایران نیز صدق می کند و پیشرفت های به وجود آمده کنوی به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست.

وی خاطرنشان کرد:  تعداد مراکز علمی درمانی در استان به شدت رو به افزایش است و آذربایجان غربی این پتانسیل را دارد تا به قطب علمی شمال غرب کشور تبدیل شود .

در ادامه این مراسم افشار کبیری مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی اظهار کرد: خوشبختانه آذربایجان غربی، استان توانمندی درحوزه توزیع خدمات بهداشتی به حساب می آید و کمتر روستایی در استان وجود دارد که خانه بهداشت نداشته باشد.

 


در افتتاحیه این نمایشگاه که دکتر میرائی مدیر سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه و رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی نیز حضور داشت،مراسم با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری تدام یافته و بازدید مسئولین از غرفه های نمایشگاه به اتمام رسید.

 


در غرفه مدیریت سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه ضمن اطلاع رسانی اقدامات خیرین سلامت در احداث و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی ، معرفی فعالیت های سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه سلامت انجام و همچنین تست رایگان HIV  بصورت رایگان با همیاری انجمن روبان مهریار قرمز استان و صدور کارت اهدای عضو توسط انجمن اهدای عضو ایرانیان شعبه آذربایجان غربی با همکاری معونت درمان انجام می گیرد.

 


 

 


 


١٦:٠٧ - 1402/02/11    /    شماره : ٥٢٥٣١    /    تعداد نمایش : ٢٢خروج